Моделювання фізичних процесів

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

(Положення)

 

Лабораторія створена на базі кафедр загальної фізики та фізики твердого тіла фізико-математичного факультету (ФМФ) та електронних приладів та пристроїв факультету електроніки (ФЕЛ) є навчальною, науковою, методичною та експертно-консультаційною базою з підвищення ефективності вивчення фізичних явищ в навчальному процесі, поширення серед студентів, аспірантів, докторантів, викладачів знань про новітні технології комп`ютерного моделювання фізичних процесів та приладів в електроніці, приладобудуванні тощо.

 

Комп'ютерне моделювання полягає в проведенні серії обчислювальних експериментів на комп'ютері, метою яких є аналіз, інтерпретація і зіставлення результатів моделювання з реальною поведінкою досліджуваного об'єкта і, при необхідності, подальше уточнення моделі.

Існує багато програм для комп`ютерного моделювання фізичних процесів. Найвідоміші з них Ansys та COMSOL Multiphysics®. Ці програми надають можливість проводити розрахунки методом кінцевих елементів багатьох процесів і явищ, а призначені для користувача модулі і функції, істотно розширюють їх можливості. ANSYS має свою вбудовану мову програмування APDL (ANSYS Parametric Design language), а в COMSOL Multiphysics® можна програмувати на мові, схожій з мовою Matlab (це пов'язано з тим, що раніше пакет COMSOL Multiphysics® був інтегрований в Matlab і був його модулем Femlab).

Програмний пакет COMSOL Multiphysics® - це інтегрована платформа для комп`ютерного моделювання, що включає в себе всі його етапи: від створення геометрії, визначення механічних властивостей матеріалів і опису фізичних явищ, до налаштування рішення і процесу обробки поста, що дозволяє отримувати точні і надійні результати.

Користувачі COMSOL Multiphysics® вільні від жорстких обмежень, які зазвичай властиві пакетам для моделювання і можуть керувати усіма аспектами моделі. Ви можете творчо підходити до моделювання і вирішувати завдання, складні або неможливі при звичайному підході, поєднуючи довільне число фізичних явищ і задаючи призначені для користувача описи фізичних явищ, рівнянь і виразів через графічний інтерфейс (GUI).

Мультифізичне моделювання дозволяє отримувати високоточні результати з урахуванням широкого діапазону робочих умов і великикго набору фізичних явищ. Таким чином, моделювання допомагає розуміти, проектувати і оптимізувати процеси і пристрої з урахуванням реальних умов їх роботи.

COMSOL Multiphysics® є найзручнішою програмою для моделювання фізичних процесів, що відкриває перед вченими і інженерами великі можливості для дослідницької роботи та проектування. Програма добре підійде для введення її в навчальний процес Університету, оскільки є зручною для перших кроків у вивченні моделювання фізичних процесів і явищ.

 

Наукові керівники лабораторії:

Завідувач Лабораторії

 


 

© 2018 ZFFTT.KPI.UA. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.