https://www.facebook.com/zffttkpi/
В рамках сприяння професійному розвитку учнівської молоді, відділом сприяння працевлаштуванню та професійного розвитку - Центр розвитку кар’єри #ДНВР, – був підписаний Меморандум про співпрацю між КПІ ім. Ігоря Сікорського та навчально-виховним комплексом 157.
Першим мотиваційно-профоріентаційним заходом стала екскурсія по #ФМФ, а саме – знайомство зі спеціальностю 104 «Фізика та астрономія». Зустріч із учнями та вчителями НВК 157 розпочала викладач #zfftt Штофель Ольга Олександрівна із невеличкого історичного екскурсу та можливих екскурсій по КПІ (для довідок звертатися до Клубу Екскурсоводів КПІ @ClubGuidesKPI)
Далі відбулася лекція про адронний коллайдер старшого викладача #zfftt Чижської Тетяни Григорівни, на якій навіть розібрали питання створення мікрохвильовки. Після цього клас було поділено на дві групи, які здійснили візити в різні лабораторії: в одній відбулася вражаюча розповідь про термографію професором і завідувачем кафедри #zfftt Котовським Віталієм Йосиповичем, де гості змогли побачити на екрані термографічну картину самих себе; в іншій - у лабораторії механіки та молекулярної фізики школярі змогли відчути себе справжніми КПІшниками, знайомлячись з різним навчально-науковим обладнанням у супроводі старшого викладача кафедри #kzef Самар Ганни Володимирівни.
Згодом, вже трохи стомлені діти відправились у лабораторію фізики низьких температур, де завідувач лабораторією Козленко Олег Володимирович та команда інженерів (Горностаєва Вікторія Володимирівна, Гаврилюк Віктор Володимирович, Нестеренко Максим Миколайович, Кузнєцов Борис Олексійович) магією наукою надали школярам енергії. В цій лабораторії діти поринули у світ азотних цікавинок, адже справжня наука є, дійсно, дуже цікавою! Тут майбутні студенти спостерігали азотний вибух, азотне розширення, левітацію, заморожували яблучка, а також скуштували саморобне морозиво!
Після цього натхненні школярі завітали до лабораторії електронної та тунельної мікроскопії, де на них вже чекали професор кафедри #kzef Решетняк Сергій Олександрович та науковий співробітник #kzef Бруква Олександр Миколайович.
У цій лабораторії вдалося доторкнутися до мікросвіту та неочікуваних див нанофізики завдяки унікальним можливостям тунельного мікроскопу. При різних збільшеннях гості змогли побачити знайомі предмети, але в незвичному ракурсі. Наприклад, канцелярску скріпку при травлені в незвичних умовах, або чарівні ліси дендритних структур на поверхні металу.
Сподіваємось, ця екскурсія стала для учнів цікавою та корисною, і не залишить їх байдужими до справжньої науки в майбутньому.
Дізнатися більше про цікавинки факультетів можна буде на КПІАбітFest 14.12.2019 (https://www.facebook.com/events/2488072128185371)