ЗВЕРНЕННЯ

Завідувача кафедри загальної фізики

Віталія Котовського

до майбутніх абітурієнтів

 

 

Дорогі випускники - майбутні абітурієнти!

 

Сьогодні Вам важливо зрозуміти і усвідомити головне - треба йти вчитися туди, що забезпечить реальне майбутнє!

Шлях до професійної кар'єри починається з вибору вищого навчального закладу. Цей вибір не простий і дуже відповідальний, оскільки він визначає напрямок подальшого Вашого життєвого шляху.

Кафедра загальної фізики КПІ ім. Ігоря Сікорського готує фізиків-дослідників за спеціальністю 104 – фізика і астрономія. Спеціалізація - комп'ютерне моделювання фізичних процесів - один з найбільш перспективних напрямків використання інформаційних технологій у фізичній освіті. Ця спеціалізація реалізується на всіх етапах - від бакалавра до доктора філософії.

Наші випускники працюють як в науковій сфері - в дослідних інститутах і центрах України, Європи, США, так і в бізнесі - в різних високотехнологічних інноваційних компаніях. Вони займаються такими пріоритетними напрямами, як, наприклад, авіаційні і космічні системи; наноматеріали; інформаційно-телекомунікаційні системи; безпека тощо.

Кафедра є випускаючою. У підготовці студентів (аспірантів) беруть участь 10 професорів, 12 докторів наук, в тому числі - запрошених з інститутів Національної академії наук України.

Також висока якість підготовки забезпечується тим, що студенти і аспіранти в період навчання мають можливість працювати в наукових академічних лабораторіях і в високотехнологічних компаніях.

Саме високий рівень науки дозволяє підготувати не тільки фізиків-дослідників, інженерів, IT-спеціалістів – попит на яких значно перевищує число випускників, а й дає можливість випускати висококваліфікованих викладачів фізики, які володіють найсучаснішими методиками, інформаційними та комунікаційними технологіями.

За проведеними соціологічними опитуваннями, найкращі випускники нашої кафедри володіють іноземною мовою не гірше, ніж випускники профільних навчальних закладів, а знання набуті в галузі фізики, ставлять наших студентів у виграшне становище на ринку праці. Навчальні заклади, де викладання ведеться англійською мовою, запрошують на роботу студентів старших курсів і намагаються зацікавити їх так, щоб після закінчення університету вони залишилися працювати у них.

Майбутні викладачі (вчителі) починають працювати з дітьми - проходити педагогічну практику в школах вже з перших курсів, що дає їм можливість придбати унікальний педагогічний і методичний досвід, а значить вже до випуску стати хорошими викладачами (вчителями)

В якій би галузі не працювали наші випускники, вони досить швидко і успішно просуваються службовими сходами, чому, безумовно, сприяє фундаментальна системна фізико-математична освіта. Студенти кафедри навіть дипломні роботи готують на базі інститутів Національної академії наук України і високотехнологічних підприємств.

Тісне міжнародне співробітництво пов'язує КПІ ім. Ігоря Сікорського з науковими центрами Німеччини, Голландії, Франції, Італії та інших європейських країн. Наша кафедра співпрацює, зокрема, з відомою на весь світ Лос Аламоською національною лабораторією, Центром передових технологій в матеріалознавстві (США), London Imperial College. У європейських і американських наукових центрах проходять навчання і стажування студенти, аспіранти та наукові співробітники університету. Після закінчення стажування, бажаючі отримують запрошення на роботу в цих центрах.

Чому саме кафедра загальної фізики?

Це фундаментальна системна освіта, що дає можливість самостійно здобувати та вдосконалювати свої знання та навички протягом усього подальшого життя, вільно коригувати професійну діяльність, а значить - завжди бути затребуваним, як у нас в країні, так і за кордоном. Багато наших випускників, ще будучи студентами, працевлаштовуються на хороших умовах.

Головне - Ви не просто готуєтеся до майбутнього життя, а живете сьогодні. Тому необхідно, щоб сьогодні, а не тільки в майбутньому, Ваше життя було цікавим, в тому числі і в професійному плані. Все це Ви знайдете в нашому університеті. Тут Ви будете опановувати фізику, грати в рок-групах, танцювати і співати, брати участь у самодіяльності тощо. Саме тут Ви знайдете людей, з якими, можливо, будете йти рука об руку все своє життя.

Зараз на Вас лежить відповідальність за вибір свого життєвого шляху. У наш стрімкий час якісна освіта забезпечить Вам повну самореалізацію, успішну кар'єру, гідну зарплату, повагу в суспільстві і в колі рідних та друзів. Ми зацікавлені в тому, щоб кожен наш випускник володів високим інтелектом, яскравою індивідуальністю, самостійністю. Тільки за таких умов можна стати лідером і домогтися успіхів у своїй професії.

 

Приходьте і залишайтеся - не пошкодуєте!

 

Завідувач кафедри загальної фізики

та фізики твердого тіла,

 

доктор технічних наук, професор                             Віталій Котовський