Ігнатов Дмитро 2014 року випуску

Соискатель степени Professional Doctrate of Engeneering in Jheronimus Academy of Data Science


 

Керіта Ольга 2009 року випуску

Асистент кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла фізико-математичного факультету НТУУ "КПІ імені Сікорського"

Сергій Доманський

Чому ви обрали наш факультет?

Спочатку я планував подавати документи на РТФ, завжди полюбляв вивчати і "розбирати" різні радіоелектронні пристрої. Незадовго до вступних іспитів один викладач порадив йти на ФМФ, тоді я завітав до нашого факультету, порозпитував декількох викладачів про навчання тут, і прийняв рішення.

Чи задоволені ви вибором? Чому?

ФМФ - невеликий дружній факультет з своєріною школою життя, тут я опанував технологію самонавчання.Окрім знань з фізики, математики та решти дисциплін отримав навики просторової еволюції думки у науковому пошуку)))

Які викладачі вам найбільше запам'ятались? Чим?

Запам'ятався Решетняк С.О. особливо цікавим викладом фізики, Жук В.А. за позитивний настрій та чіткість викладу мат.аналізу, інші теж не забуті, кожен зі своїми "причудами"

Чим ви займались в університеті крім навчання?

Спорт. на перошому-другому курсі займався волейболом, потім раз і надовго підсів на роликові ковзани. паралельно займався репетиторством по фізиці (учні та ліцеїсти), згодом за гнучким графіком влаштувався на роботу у сфері ІТ та програмування.

Що б ви порадили нашим першокурсникам для досягнення успіху?

Щоб добитися високих результатів (а не просто повчитись і отримати диплом) необхідно вже з 2-3 курсу контактувати з професорами та викладачами, сформулювати собі наукову задачу та працювати над нею. ще, звісно, вивчати іноземні мови, напр. англійську, щоб вільно користуватись передовими світовими досягненнями, і робити свій вклад.

 

 

 

Дмитро Поліщук

Чому ви обрали наш факультет?

ФМФ обрав тому що хотів займатися фізикою, захоплення якою у мене виникло ще у старших класах школи.

Чи задоволені ви вибором?

Вибором я задоволений, хоча часто з’являлися думки перевестися на інший факультет, з глибшим профілем підготовки по фізиці. Проте тільки згодом до мене дійшло, що саме на фізматі КПІ я маю змогу отримати додаткову степінь свободи, що відображається в широті отриманих знань, їхній універсальності і слугує базисом для самовдосконалення та усвідомлення «що ж все таки відбувається навколо?!».

Які викладачі вам найбільше запам’ятались?

Як і до вступу, так і зараз, я пристрасний шанувальник фізики і вже не перший рік серйозно нею займаюсь. Тому мені завжди запам’ятовувались переважно викладачі фізичних дисциплін. У кожного з них є своя ізюминка (проте, інколи настільки незвичайна, що до неї досить нелегко звикнути), кожен з них індивідуальність, екстраординарна особистість, висококласний спеціаліст, а ще людина, в усій повноті цього слова. Не хотів би когось виділяти, адже вони всі заслуговують бути згаданими тут. Проте, в свій час на мене особливий вплив зробили і викладачі математики, зокрема Жук Віктор Андрійович, який цілих два роки мучився з нами, при чому примудрявся читати надзвичайно злагоджений і вивірений курс математичного аналізу (завдяки цій людині я побачив в повній мірі красу математики… так, саме її красу!)

Чим ви займались в університеті крім навчання?

В університеті я займався багато чим: був організатором спортивних змагань на факультеті і був одним з організаторів свят в самому університеті, активістом студентської ради і профбюро ФМФ, відвідував кіноклуб КПІ… але найбільше мене захоплювала наука, якою я почав займатися з 3-го курсу.

Що б ви порадили нашим першокурсникам для досягнення успіху?

Першокурсникам бажаю, перш за все, витримки і сили волі, бо студентське життя вимагає напруженої праці, водночас воно має і багато спокус (наприклад, не працювати напружено ☺). Головне знайти і не загубити відчуття самого себе, знати чого ти хочеш, а все інше додасться.

 

Юлія Черняк

Випускниця 2011р, спеціаліст, фізика. 3 роки викладала фізику учням старших класів. Зараз працює молодшим науковим співробітником в Інституті обдарованої дитини. Вступає в аспірантуру за спеціальністю педагогіка.

Чому ви обрали наш факультет?

Ще з восьмого класу школи була впевнена, що вступлю в КПІ. Обрала саме фіз.мат бо завжди мріяла викладати.

Чи задоволені ви вибором?

Вибором задоволена, бо отримала тут гарні знання, чудовий досвід, багато приємних знайомств та навіть, як з'ясувалося, свою другу половину :)

Які викладачі вам найбільше запам’ятались?

Звісно, не можливо забути такі веселі, позитивні та корисні лекції Сан Санича Диховичного. Шановний Віктор Григорович Бар'яхтар,що ставився до кожного студента як до рідної дитини. Андрій Борисович Ільєнко, хоча й викладав у нас лише один семестр, завжди щиро посміхався при зустрічі в коридорах сьомого корпусу. Сергій Олександрович Подласов, що так гарно надихнув на подальшу педагогічну діяльність. Решетняк, Подолянко,Лисенко,Пальті... Так багато чудових викладачів, класних професіоналів та просто гарних людей нам пощастило зустріти за ці 6 років

Чим ви займались в університеті крім навчання?

Окрім навчання в інституті я завжди намагалася приймати активну участь у студентському житті. Спочатку писала статті до факультетської газети Ефемешка, а згодом стала її головним редактором. Разом зі студ.радою ми намагалися зробити студентське життя веселим, цікавим та активним, влаштовували різноманітні свята, проводили конкурси, прикрашали поверх та багато іншого.

Що б ви порадили нашим першокурсникам для досягнення успіху?

Шановні першокурсники, ви повинні розуміти як вам пощастило вступити на цей факультет. Намагайтеся прожити кожен день студентського життя так, щоб отримати максимум користі та емоцій, бо ці чудові часи ви будете згадувати все життя!

 

Марина Чурсанова

Випускниця ФМФ 2006-го року. Доцент кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла, кандидат фізико-математичних наук, докторант НТУУ "КПІ". Підчас навчання в аспірантурі проходила стажування в Міжнародному центрі теоретичної фізики ім. А.Салама, Трієст, Італія за програмою центру міжнародної ініціативи. Проводить дослідження в галузі спектроскопії комбінаційного розсіювання світла. Активна учасниця міжнародних наукових конференцій.

Чому ви обрали наш факультет?

Я дуже люблю природу, а також маю добрі математичні здібності, тому обрала фізику – науку, яка не тільки дозволяє зрозуміти неймовірні дива цього світу, але й бути на передовій найсучасніших досягнень техніки.

Які викладачі Вам найбільше запам'ятались? Чим?

На фізико-математичному факультеті є нагода поспілкуватися з багатьма видатними науковцями. За студентські роки мені найбільш запам’яталися Лисенко Михайло Григорович, Немировський Анатолій Володимирович та Лінчевський Ігор Валентинович, які викладали у нас курси електротехніки, загальної фізики та оптики та вразили мене своєю харизмом, чудовим володінням предмету та вмінням передати свої знання студентам.

Який був Ваш улюблений предмет (предмети)?

Загальна фізика, математичний аналіз.

Чим Ви займались в університеті крім навчання?

Займаюсь творчістю, також люблю подорожувати і фотографувати.

Чи знайшли Ви нових друзів або, можливо, своє кохання?

Так, серед одногрупників я зустріла багато чудових друзів.

Які місця Ви відвідували під час навчання? Місця дозвілля, конференції тощо.

Підчас навчання в аспірантурі протягом трьох років я відвідувала Міжнародний центр теоретичної фізики ім. А.Салама у Трієсті (Італія) за програмою співпраці з Центром міжнародної ініціативи. Також приймала участь у науковій конференції в Оулу (Фінляндія). Ці подорожі наповнили моє життя дійсно незабутніми враженнями та подарували можливість відчути рівень світової науки, проводити дослідження на найсучаснішому обладнанні лабораторії Синхротрон у Трієсті.

Чи пов’язани Ви з наукою? З викладацькою діяльністю?

Так. Зараз я працюю старшим викладачем на кафедрі загальної фізики та фізики твердого тіла на займаюсь сучасними науковими дослідженнями.

Що викликає найбільші спогади про студентське життя?

Друзі, гуртожиток, мандрівки.

Що б ви порадили нашим першокурсникам для досягнення успіху?

 

Вірити в себе та знайти мету в житті, яка б дарувала щастя та натхнення, і працювати для цієї мети. А також вивчати іноземні мови, в сучасному суспільстві вони необхідні.