Перейти до контенту

Вступ до бакалаврату

Якщо ти закінчив школу, вже одержав атестат про повну загальну середню освіту та складаєш або вже склав Зовнішнє незалежне оцінювання, саме час обрати майбутню професію. Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти.
Бакалавр – це освітній ступінь, що здобувається на першому рівні вищої освіти та присуджується вищим навчальним закладом у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти освітньо-професійної програми, обсяг якої становить 180-240 кредитів ЄКТС.

Бакалавр – освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула базову вищу освіту, фундаментальні і спеціальні уміння та знання щодо узагальненого об’єкта праці (діяльності), достатні для виконання завдань та обов’язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності.

Вступ на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра осіб з повною загальною середньою освітою

У 2025 році для вступу використовують результати національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови, математики, історії України (обов’язково) та фізики або іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської), або хімії, або біології, або географії, або української літератури (четвертий предмет за вибором вступника). Також можна скористатись результатами НМТ 2022 року, НМТ 2023 року або НМТ 2024. Реєстрація для складання НМТ розпочнеться 06 березня та закінчиться 03 квітня. Основна сесія НМТ буду проводитись з 14 травня до 25 червня в Україні та в 32 країнах світу, тому ти зможеш скласти тестування навіть за межами країни. НМТ – це комплексний тест з чотирьох предметів, які ти будеш складати на комп’ютері у спеціальних центрах тестування. Результат можна буде побачити одразу після завершення тестування, офіційні результати основної сесії стануть відомі не пізніше 04 липня. Детально про НМТ, структуру тестів та процедуру складання можна почитати на офіційному ресурсі Українського центру оцінювання якості освіти, який організовує та проводить тестування.

Цього року вступники, які планують здобувати ступінь бакалавра у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають обов’язково під час подання електронних заяв надати мотиваційний лист для вступу до університету. Що це таке? Мотиваційний лист – це викладена письмово у довільній формі інформація про твою зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони. Детальніше про мотиваційний лист, вимоги до нього та структуру можна почитати у нашому спеціальному розділі.

Правила прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського

Міністерство освіти і науки України затвердило “Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році”. Цей документ, затверджений наказом № 168 від 10 лютого 2025 року, визначає ключові принципи та процедури вступної кампанії до закладів вищої освіти України в 2025 році.

На спеціальності E5 Фізика та астрономія здійснюється підготовка спеціалістів з фундаментальних та прикладних проблем у різних галузях сучасної фізики. Студенти мають можливість оволодіти навичками комп’ютерного моделювання фізичних процесів, чисельного моделювання, методами наукового експерименту, методами обчислювальної фізики, синергетики та теорії катастроф, теорією самоорганізації складних систем та детермінованого хаосу, теорією нелінійних явищ тощо. На спеціальності E5 Фізика та астрономія здійснюється підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних кадрів за освітньою програмою «Моделювання фізичних процесів». Освітня програма є досить перспективною та вигідною для здобувачів освіти, які цікавляться фізикою, із використанням ґрунтовного математичного апарату та програмування.

Причини, чому варто розглянути цю спеціальність:

1. Програма навчання містить широкий спектр дисциплін в області фізики, математики, програмування та інформаційних технологій, що дозволяє студентам отримати комплексне розуміння взаємодії цих галузей та здатність застосовувати їх в практичній роботі.
2. Моделювання є важливою складовою сучасної фізики, що дозволяє створювати віртуальні моделі складних фізичних процесів та проводити дослідження без необхідності проведення дорогих та часом небезпечних експериментів.
3. Моделювання фізичних процесів знадобиться випускникам програми не тільки у науковій сфері, але й у багатьох інших галузях, таких як промисловість, технології, фінанси, медицина та інші.
4. Програма навчання передбачає практичні заняття з програмування та моделювання, що дозволяє студентам отримати практичні навички роботи з різноманітними програмними засобами та відповідним обладнанням.
5. Зараз наукові дослідження в області комп’ютерного моделювання та фізики є дуже актуальними, що створює можливості для студентів розвивати свої знання та здібності, а також отримувати фінансову підтримку від держави.

Напрям підготовки спрямований на дослідження фундаментальних та прикладних проблем сучасної фізики з використанням методів математичного та комп’ютерного моделювання і розкриває перед здобувачем можливість впевнено почувати себе на ринку праці, а сформовані компетентності під час навчання дозволяють швидко адаптуватись до нових запитів ринку.

Вивчення фізики відкриває широкий спектр можливостей працевлаштування в різних сферах, залежно від наукових інтересів і рівня освіти. Найбільш перспективні напрямки роботи після опанування освітньої програми «Моделювання фізичних процесів» на спеціальності E5 Фізика та астрономія:

  • академічна кар’єра – працювати в університетах і дослідницьких центрах як викладач, науковець або дослідник;
  • промисловість – розробка нових технологій та інноваційних продуктів для компаній в галузях, таких як енергетика, технології, телекомунікації, медицина та інші;
  • фінансовий сектор – робота в фінансових компаніях, які спеціалізуються на інвестиціях у наукові технології та інновації;
  • консалтинг – надання консультацій з питань науково-технічного розвитку та інновацій для компаній та установ;
  • освіта – робота в школах, коледжах та університетах як викладач фізики.

Деякі приклади позицій для працевлаштування: Професіонал в галузі фізики та астрономії, Науковий співробітник, Інженерний співробітник, Дослідник, Розробник, Фахівець в ІТ сфері, Викладач фізики, Вчитель фізики, Консультант, Репетитор

РОЗРАХУНОК КОНКУРСНОГО БАЛА

Якщо ви здавали НМТ 2024 року, пропонуємо розрахувати ваш конкурсний бал за допомогою нашого калькулятора за посиланням

Якщо ви здавали НМТ 2022-2023 року, пропонуємо розрахувати ваш конкурсний бал за допомогою нашого калькулятора за посиланням

ПЕРЕЛІК СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ, ЯКИМ НАДАЄТЬСЯ ОСОБЛИВА ПІДТРИМКА

*Особлива підтримка держави виявляється у тому, що для вступу на бюджетну форму навчання на ці спеціальності для розрахунку конкурсного бала буде застосовуватись галузевий коефіцієнт, який дорівнює 1,02. Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників, які нададуть своїм заявам про вступ на ці спеціальності 1 і 2 пріоритет. Також для вступників на ці спеціальності, які вступили на контракт і мають конкурсний бал не менше 125,000, можливе переведення на бюджет у разі наявних вакантних місць. Окрім того, вступникам на ці спеціальності при розрахунку конкурсного бала можливе додавання балів за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів.

ВСТУП – БАКАЛАВРАТ КПІ – ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Офіційні документи

ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В 2025 РОЦІ

Інформаційні матеріали приймальної комісії (прохідні бали минулих років)


Правила прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського

 Правила прийому на навчання для здобуття вищої освіти до Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” в 2025 році.

Умови прийому до закладів вищої освіти

 Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році

 Перелік захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО – спільний наказ МОЗ/МОН України

 Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»